Jaka książka na prezent na święta dla mamy?

Nie masz pomysłu na prezent na święta dla mamy? Możesz podarować jej książkę, która nie jest zbyt droga, a może sprawić dużą przyjemność. Ciekawym gatunkiem są powieści kryminalne. W przypadku kryminałów warto zwrócić uwagę na cykl z Gerardem Edlingiem, który napisał Remigiusz Mróz. Składa się on z trzech części, a pierwszą z nich jest “Behawiorysta”.

O czym jest “Behawiorysta”?

Akcja powieści rozpoczyna się w przedszkolu, gdzie zamachowiec prowadzi transmisję na żywo i grozi, że zabije przedszkolanki oraz dzieci. Po aresztowaniu chce on rozmawiać tylko z jedną osobą – prokuratorem Gerardem Edlingiem, zwanym również Behawiorystą, który niedawno został zwolniony dyscyplinarnie. Główny bohater jest znany z tego, że potrafi czytać mowę ciała, prezentuje nienaganne maniery oraz z wielką dokładnością przestrzega poprawnej polszczyzny. W swojej karierze prokuratora wykazywał się dużą skutecznością, natomiast spotkanie z zamachowcem jest prawdopodobnie największym wyzwaniem, jakie kiedykolwiek przed nim stało. Będzie on zmuszony do podejmowania niezwykle trudnych decyzji. Akcja podtrzymuje czytelnika w niepewności od początku do końca powieści.

Dlaczego warto czytać kryminały?

Jeżeli Twoja mama nie czytała nigdy powieści kryminalnych, to poniższe argumenty mogą ją do tego przekonać:

– poszerzają codzienny zasób słownictwa,

– mają pozytywny wpływ na wyobraźnię,

– rozwijają umiejętność logicznego myślenia,

– główni bohaterowie mają ciekawy życiorys,

– potrafią trzymać w napięciu.

Powyższa pozycja jest godna polecenia, a po jej przeczytaniu warto sięgnąć po kolejne książki z tego cyklu, którymi są “Iluzjonista” oraz “Ekstremista”, co oznacza, że możesz je podarować mamie w prezencie przy innych okazjach. Warto również zapoznać się z innymi powieściami napisanymi przez Remigiusza Mroza, np. cykl z mecenasem Joanną Chyłką. Podsumowując, powieść kryminalna wydaje się być ciekawym pomysłem na prezent na święta dla mamy. Może być ona wartościowym prezentem zarówno dla osób, które uwielbiają kryminały, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu powieściami. Książka może okazać się dobrym sposobem na odpoczynek po ciężkim dniu oraz umilić zimowe wieczory.